Dolar : Alış : 18.8100 / Satış : 18.8439
Euro : Alış : 20.2127 / Satış : 20.2492
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1378 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Kalabalıklaşan Şehirler ve Yeni Kent Kültürü

17 Mayıs 2018 - 1.840 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlar»Kalabalıklaşan Şehirler ve Yeni Kent Kültürü
Kalabalıklaşan Şehirler ve Yeni Kent Kültürü

Son zamanlarda üretilen konutlar modern, çağdaş ama geleneksel yaşam tarzına uygun, estetik kaygılarla insan yaşamının değiştirilmediği konseptler sunuyor. Çağdaş yaşamın tüm gereksinimlerinin karşılandığı, sosyal yaşamın, sosyal ilişkilerin güçleneceği bu projeler alıcılar tarafından tercih ediliyor.

Özellikle modern mimariye sahip, insana en uygun yapıyı bir projede sunan firmalar geleneksel yaşam ile modern çizgileri bir araya getiriyor. Mahalle kültürüne yakın olacak şekilde hazırlanan projelerde konut sahipleri sosyal yaşamını sürdürebilecek şekilde tasarlanıyor.

Uzun yıllar estetik açıdan önem arz etmeyen ve sadece birer ev şeklinde plansız olarak yapılan konutlar bugün kalabalıklaşan şehirlerde yaşantıları olumsuz etkiliyor. En büyük sorun olan trafik sorunu ve acil durum araçlarının bile giremeyeceği sokakların, yolların yanı sıra bir diğer sorun da çocuklarımızın oyun alanlarının olmayışıdır. Kent kültürünü oluştururken belkide en çok dikkat edilmesi gereken unsurlar göz ardı edilerek üst üste gelen yapılar meydana çıkmış, bunlarda kentin nefes almasını engelleyen unsurlar olmuştur.

Bu tür sorunların farkında olan yöneticiler bir çözüm olarak kentsel dönüşüm alanları belirlemiş ve belirlenen yerlerle ilgili çalışmalar başlatılmıştır. Kentsel dönüşüm sürecinde eksik uygulanan birtakım çalışmalar olmasına rağmen yeni yapıların mimari açıdan kente bir değer katmasının yanı sıra diğer taraftan da yaşam alanlarının daha etkin kullanılması ve yapılacak sosyal donatılar ile daha modern yapılara kavuşmayı sağlamıştır.

Şu an tasarlanan projelerdegeleneksel yapılardan modern çizgilere geçerken her türlü detayın, mimari çizgi ile buluşarak yapılara yansıması, teknolojinin gerektirdiği şekilde uygulanması ve kullanılan malzemelerde kalite standartlarının yükseltilmesi hayatı kolaylaştıran en büyük etkenlerden olmuştur.

Proje aşamasında mimari gruptan modern çizgiler taşıyan, gelenekselliğimizin gerekli unsurlarını içinde barındıran, kalite anlayışını konut anlayışı ile birleştirerek yapılan yaşam alanları konut anlayışını değiştirerek bölgede oluşacak değişim projelerindeki kalite çıtasını bir yere yerleştiren projeler yapılması ve kentin kimliği açısından oldukça önemlidir.

Bizler konut üretici firmalar olarak birçok konuda ülkemize ciddi hizmetimiz olduğu kanaatindeyiz. Geleneksel yapılardan modern yapılara geçerken ürettiğimiz yapılar ve konutlar ile özellikle bizden sonraki dönemlerde gerçekleştirilecek olan bütün projelerde kalite anlayışıyla, insana saygılı ve insan onuruna yakışır projeler oluşturulmasına öncülük etmek zorundayız.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
FY Ajans