Dolar : Alış :  / Satış :
Euro : Alış :  / Satış :
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 14 Kategoride 1583 İçerik Bulunuyor.

Röportajlar

Aile şirketlerinin temel sorunu: “Kurumsallaşma”

03 Aralık 2018 - 966 kez okunmuş
Ana Sayfa » Gündem»Adana Gündemi»Aile şirketlerinin temel sorunu: “Kurumsallaşma”
Aile şirketlerinin temel sorunu: “Kurumsallaşma”

Adana Genç Müsiad yönetimi, aile şirketlerinin temel problemlerinden olan kurumsallaşma sorununu ATOSEV tesislerinde gerçekleştirdiği “Aile şirketlerinde kurumsallaşma” temalı bir söyleşi ile masaya yatırdı.
Adana’da ATOSEV tesislerinde Adana Genç Müsiad yönetimi, GökhanEr Danışmanlık bünyesinde şirketlere danışmanlık veren Ali Gökhan Er ve Koray Tekay’ı konuk etti. Aile şirketlerinde kurumsallaşma konu başlığı ile katılımcılara sunum yapıldı. Söyleşiye Müsiad Adana Şubesi Başkanı Burhan Kavak, Adana Genç Müsiad Başkanı Veysel Gök Genç’in yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Söyleşi öncesi verilen kahvaltının ardından Müsiad Adana Başkanı Burhan Kavak ve Adana Genç MÜSİAD Başkanı Veysel Gök Genç katılımcılara teşekkürlerini sunarak aile şirketlerinde kurumsallaşma sorunun çözümünün önemine dikkat çektiler. Kavak ve Genç’in konuşmalarının ardından sunum başladı.


“Kurumsallaşma için sağlıklı bilgi aktarımı şart”
Türkiye’de ve dünyada şirketlerin büyük çoğunluğunu aile şirketlerinin oluşturduğunu söyleyen Ali Gökhan Er, aile şirketlerinin kurumsallaşmayı sağlayamadan varlıklarını sonraki kuşaklara aktarmalarının güç olacağını belirtti. Uzun yıllar Türkiye’de birçok önemli aile şirketine danışmanlık hizmeti verdiğini belirten Er, aile şirketlerinde kurumsallaşmanın önündeki en büyük engelin şirket bilgilerinin sonraki kuşaklara aktarılmaması olduğunu söyledi. Şirketle ilgili birçok bilginin şirket kurucusunun vefatından sonra kaybolduğunu belirten Er, bu durumun şirketlerin gelişimindeki en büyük engel olduğunu ifade etti.

“Dünyadaki değişimi iyi okuyan şirketler varlıklarını sürdürebilir”
Ali Gökhan Er’in sunumu ardından söz alan Koray Tekay, değişen dünya düzeni ve piyasa karşısında şirketlerin değişim ve dönüşüme kapalı olmaması gerektiğini belirtti. Tekay, gelişen teknoloji ile birlikte yeni ihtiyaçların, dolayısıyla yeni pazarların oluştuğunu söylerken, bu değişimi doğru okuyamayan şirketlerin yok olup gittiğini belirtti. Dünyada kuşaklar boyunca varlığını sürdüren şirketlerin değişen ekonomik şartlara hızla ayak uydurduğunu belirten Tekay, yenilikleri önceden sezip ona göre üretim yapan şirketlerin her zaman bir adım önde olduğunu sözlerine ekledi.
Söyleşinin ardından konuşmacılara MÜSİAD Adana Şube Başkanı Burhan Kavak ve Genç MÜSİAD Başkanı Veysel Gök Genç tarafından hediye takdim edildi.

İş’te Life Adana/ Hanifi Aktaş

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , , , ,
FY Ajans